Multimodaliniai pervežimai
Krovinių pervežimas – tai ne vien tik vilkikas su priekaba, tai kur kas daugiau. Juk kroviniai gali būti vežami ir traukiniais, ir krovininiais laivais, ir net lėktuvais. Būna ir taip, jog vienas krovinys vežamas iš pradžių sunkvežimiu, po to laivu, o vėliau dar ir traukiniu. Būtent toks transportavimo būdas vadinamas – multimodaliniai pervežimai. Šitaip gabenami kroviniai iš vieno pasaulio kampelio į kitą, t. y. iš vienos valstybes į kitą per kitas šalis, žemynus.
Multimodaliniai pervežimai – tai sudėtingesnė logistika, reikalaujanti daugiau darbo ir laiko, bet tai dažnu atveju tiesiog būtina transportavimo grandinė, be kurios neįmanoma kitaip nugabenti krovinius.
Intermodalinis ir multimodalinis vežimas – kokie panašumai ir skirtumai?
Multimodalinis pervežimas dažnai tapatinamas su intermodaliniais gabenimais. Ir ne veltui, juk turi nemažai panašumų, nors yra ir skirtumų.
Tiek vienas, tiek kitas transportavimo būdas yra vykdomas naudojant kelias transporto priemonių rūšis. Kaip jau minėta anksčiau – naudojamos kelios transporto rūšys: sausumos transportas, t. y. vilkikai, traukiniai; jūros transportas, t. y. krovininiai laivai, baržos; oro transportas, t. y. krovininiai lėktuvai. Tas pats krovinys vežamas skirtingais keliais: sausuma, oru, jūra. Tai sudėtingesnis krovinių gabenimo būdas. Tačiau atitinkamais atvejais nėra kitos galimybės transportuoti krovinį. Juk būna taip, kad tik jūra galima nugabenti, nes kito kelio nėra, bet iki jūros dar reikia vežti geležinkeliu arba vilkikais, sunkvežimiais. Kita vertus, tai gali būti net ir geriau, nes labiau apsimoka.
Krovinių vežimas multimodaliniu principu yra vykdomas taip, kad pasikeitus transporto priemonei yra perkraunamas visas krovinys. Toks būdas yra labiau sudėtingesnis nei intermodalinis vežimas, kuomet iš vienos transporto priemonės konteineris su jame esančiu kroviniu tiesiog perkeliamas į kitą transporto priemonę. Nors multimodaliniai pervežimai ir turi daugiau darbų su perkrovimais, bet jie taip pat turi ir vieną gerą pranašumą – tai yra erdvės optimizavimo galimybė. Turima omenyje, jog galima geriau išnaudoti turimą vietą, t. y. tinkamai sutalpinti dėžes ir kitus krovinius. Kiekvienas multimodalinis pervežimas turi ir vieną neigiamą dalyką – tai daugiau dokumentų, kurie reikalingi kroviniams vežamiems tokiu principu. Palyginus, kai vilkiku vežamas vieno užsakovo krovinys, tai ir dokumentų mažiau, nei kai yra vykdomi multimodaliniai pervežimai kelių rūšių transportu.
Intermodaliniai gabenimai ar multimodaliniai pervežimai – ką gi rinktis?
Tai, savaime aišku, nėra lengvas pasirinkimas. Tačiau geriausia kreiptis į profesionalius logistikos įmonės „Getcargo“ specialistus, kurie išsiaiškinę krovinio pobūdį, gabenimo adresus (iš kur į kur) ir poreikius – pateiks pasiūlymą su tinkamiausiais sprendimais ir, žinoma, gera kaina. Taip kad beliks tik patvirtinti, ar renkatės variantą, kad būtų vykdomas multimodalinis pervežimas ar intermodalinis vežimas. Kad ir ką pasirinktumėte – galite būti ramūs, nes transportavimo specialistai puikiai atlieka savo darbus.
Multimodaliniai pervežimai ir intermodaliniai gabenimai – tai tik vienos iš daugelio „Getcargo“ vykdomų paslaugų. Tai yra: automobilių ir kitos technikos pervežimas, temperatūrinių krovinių transportavimas, pavojingų krovinių vežimas, negabaritinių krovinių gabenimas, birių ir smulkių krovinių pervežimas. Taip pat dalinių ir pilnų krovinių transportavimas įvairiais keliais: sausuma, oru, jūra.
JŪSŲ VERSLUI